Na een onderbreking vanwege het Tata Steel toernooi werd op 8 februari de KNSB-competitie hervat.
PMC 2 speelde uit tegen Eindhoven 2. Wim Gielen viel in bij PMC 1. Piet de Leeuw moest wegens ziekte op het laatste moment afzeggen. Hij werd vervangen door Bram Knippenberg.
Met een surplus van gemiddeld 113 elopunten was Eindhoven 2 favoriet.
Ikzelf aan bord 4 was ditmaal als eerste klaar. Na een voor mij bekende opening dacht ik een pion te winnen met een schijnoffer. Ik moest echter snel een pion inleveren. In een ongeveer gelijke stelling werd mijn remiseoffer afgeslagen. Mijn tegenstander had iets meer ruimte, maar met secuur verdedigen kon ik het remise houden.
Bram aan bord 7 kreeg licht ruimtevoordeel, maar niet genoeg om door te drukken. Resultaat een zeer verdienstelijke remise.
Bij Jorg aan bord 2 stond het centrum in korte tijd helemaal vol met allerlei stukken van beide partijen. In deze complexe stelling kreeg Jorg licht ruimtenadeel, moest een aanval verduren en kon onafwendbaar verlies niet voorkomen.
Alex aan bord 5 kreeg wat ruimtevoordeel in het centrum. Door een slimme combinatie verloor Alex een pion. Alex maakte gebruik van een overbelaste loper van zijn tegenstander en won zijn pion terug. Hij vergat echter zijn loper weg te spelen. Toen die werd geslagen kon hij gelijk opgeven. Heel jammer.
Niek aan bord 6 is nog steeds zoekende naar zijn vorm. Hij kwam na de opening langzaam iets minder te staan. Het combineren van zijn stukken ging niet goed en onafwendbaar verlies was het gevolg.
Herman aan bord 3 kreeg het moeilijk. Er dreigde pionverlies, maar het was een ingewikkelde stelling met vele mogelijkheden. Zijn tegenstander vond achteraf gezien niet de sterkste voortzetting en Herman kon met kunst en vliegwerk zijn pion behouden. Ondanks dat Herman in tijdnood kwam hield hij remise. Een uitstekende prestatie.
Frans aan bord 1 was de enige van PMC die 23 elopunten meer had dan zijn tegenstander. Hij liet ook zien waarom. Zoals gebruikelijk kreeg Frans een actief centrum. Heel geduldig rukte hij op met zijn pionnen en breidde hij zijn ruimte uit. Zijn tegenstander verdedigde zich secuur, maar Frans ging het eindspel in van dame en toren met een pion meer. Zijn tegenstander mocht niet afruilen, maar verloor nu door een fraaie matwending.
Tot slot Huub aan bord 8. Hij speelde tegen een talentvolle jonge dame, die toch al bijna 100 elopunten meer had dan Huub. Aanvankelijk had Huub in het centrum wat
ruimtevoordeel, maar zijn tegenstandster verdedigde zich heel secuur en hield een ongeveer gelijke stelling. Een remiseaanbod van Huub werd afgeslagen. Een eindspel met een pion minder voor Huub (3 tegen 4) wed bekwaam door Huubs opponent in winst omgezet.
Einduitslag een iets geflatteerde nederlaag van 2,5 –5,5
Met nog 2 wedstrijden voor ons te gaan tegen teams die beiden gemiddeld meer dan 100 elopunten meer hebben zal dat zeer moeilijk worden, maar we blijven knokken.
Ton Thijssen